Ta przeglądarka nieprawidłowo wyświetla stronę. Skorzystaj z przeglądarki: Firefox, Chrome, Opera.

ROK 2013

XVI  Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii - 22-24 czerwca 2013 rW dniach 22 – 24 czerwca br., w Warszawie i Płocku odbyła się kolejna, szesnasta edycja Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii zorganizowana przez Fundację Polonia we współpracy z Ministerstwem Gospodarki i Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Około 300 osób, w tym przedsiębiorców polonijnych z 31 krajów świata a także przedstawicieli administracji centralnej i samorządowej, reprezentantów izb gospodarczych, menadżerów firm państwowych i prywatnych, szefów instytucji finansowych i otoczenia biznesu a także przedstawicieli świata nauki i kultury oraz misji dyplomatycznych uczestniczyło w Konferencji, której motywem i myślą przewodnią było „Partnerstwo dla sukcesu”.

Celem Konferencji było udostępnienie uczestnikom informacji o aktualnej i przewidywalnej sytuacji gospodarczej kraju, wskazanie na możliwości współpracy w sferze wytwarzania, usług, obrotu towarowego oraz inwestycji, a także stworzenie warunków do zawierania znajomości w bezpośrednich kontaktach z licznym gronem uczestników: polonijnymi przedsiębiorcami ze wszystkich kontynentów oraz przedstawicielami centralnych i samorządowych władz i krajowymi przedsiębiorcami.Tegoroczne obrady zainaugurował patron honorowy Konferencji

Wicepremier i Minister Gospodarki  - Pan Janusz Piechociński

Udział w Konferencji – wystąpienia polonijnych przedsiębiorców - ludzi sukcesu świadczy o potrzebie kontynuacji tej formy ich integracji sprzyjającej nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów pomiędzy przedsiębiorcami krajowymi i polonijnymi, zwłaszcza w kontekście stwierdzenia Wicepremiera Janusza Piechocińskiego wypowiedziane na zakończenie wystąpienia z piewszego dnia obrad: „Jesteście ambasadorami polskich spraw. Liczymy na Państwa zaangażowanie w polską gospodarkę”.  

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konferencji i szerzenie polskiej przedsiębiorczości na świecie.

Fundacja Polonia
 ROK 2012

XV   Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii -26-27 maja 2012 r.

 

 

ROK 2011

  XIV  Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii - 25-26 czerwca 2011 r.

XIV ŚKGP.JPG

 


 

 

XIII Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii - 6 - 8 czerwca 2009 

 

       Relacja z XIII SKGP:

Polonijny biznes, polska gospodarka
Dziennik Polski - Rozmowa ze Zbigniewem Olszewskim, prezesem Zarządu Fundacji Polonia

 


XI Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii
- 10 - 12 września 2005 r.

     

 

X Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii - 25 - 26 czerwca 2004 r.

     

 

IX Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii - 28 - 29 czerwca 2003 r.

       

 

VIII Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii - 2002 r.

              

 

VII Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii - 9 - 10 czerwca 2001 r.
    


     
     

       
 

VI Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii - 17 - 18 czerwca 2000 r.V Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii
- 19 - 20 czerwca 1999 r. 
Ta strona używa cookies celem umożliwienia rejestracji uczestników wydarzenia i obsługi procesów pokrewnych. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję